Vánoce ve středověku

V srdci Drážďan, přímo na zámku, blízko Frauenkirche a jen pár metrů od Striezelmarktu najdete středověký vánoční trh ve Stallhofu. (konírnách).

 

Tehdejší stavení byla postavena za kurfiřta Christiana I. v roce 1591 a dodnes platí jako jedno z mála zachovaných jezdeckých, turnajových míst na světě. Nachází se na zadní straně světoznámého "Fürstenzugu" (obrazu průvodu fiřtů).

Na tomto vánočním trhu jsou tradice a zvyklosti tehdejší doby ještě zachované! Neexistuje zde trvalé ozvučení melodií "Jingle Bells", skoro žádné světlo z elektrického proudu, žádné umělé hmoty. Přes 40 hokynářů a řemeslníků zde pracuje s nářadím, materiálem a v oděvech pozdního středověku.

"Hezké dárky pocházejí od srdce – a jsou vyrobené ručně" – a skoro všechno, co je zde ve stáncích nabízeno jsou výrobky z německé a evropské ruční práce. Dřevěné kuchyňské nástroje, židle a truhly, kované lustry a nože, na míru vyrobené kožené pásky, tašky, oděvy, keramika, šperky, sklo, grafiky, lana, dřevěné nádoby, voňavky a svíčky, kožešiny a vlněné ponožky, filcové pantofle. Je zde k dostání skoro všechno, co naši předci potřebovali pro denní potřebu – a dokonce ještě něco více.

Také zde nabízená jídla nepochází z chladících regálů, ale jsou čerstvá, připravovaná přímo na místě. Durynské pečené buřty, saské vepřové maso, drážďanský vaječný koláč. Ovocné svařené víno pochází z labských údolí, výběr svařených vín je jedinečný.

Samozřejmě je zde i zábava výsledkem "ruční práce". Několikrát za den zde hrají "hudebníci kurfiřtské konírny" z Petrohradu.  O víkendech mohou návštěvníci zažít středověké čarodejnictví a hudebníky středověku.

Fotografické suvenýry z konírny: Pro Vaše fotografie jsme pro Vás připravili v konírně různé rámy, které můžete využít při fotografování. Náš ústupek vůči nové době a pro mnoho turistů v Drážďanech.Jakmile napadne první sníh mohou děti v konírně sáňkovat dolů po nájezdu pro koňské povozy – vánoční trh s požitkem ze sáňkování.

"Laterna Magica" – v tomto obdivuhodném voze je možné denně zažít kouzlo různých pohádek bratří Grimmů. Pro děti a jejich rodiče, kteří již tyto pohádky dávno zapomněli.

Na trhu, ve velkém lázeňském domě mohou návštěvníci zažít „Koupel v davu“. Ve dřevěných sudech se může koupat až 18 lidí najednou.

Při obchůzce v konírně uděláte mnoho dalších objevů.
Prožijte vánoční svátky ve středověku při návštěvě koníren v drážďanském zámku!

Konírna je zcela bez překážek. Pro postižené osoby na vozíku jsou k dispozici sanitární zařízení v sousedních budovách. Hlavní cesty jsou prostorné a široké.
Návštěva se psem na vodítku je povolená. Za deště poskytuje monumentální ochranu 100 metrů podloubí konírny.

Otevřeno je denně od 28. 11. až včetně do 23. 12. 2012, od 11- 21:30 hod. a od 27. d 30. 12. 2012 (Drážďanské drsné noci).

Přejeme Vám o radosti o vánočních svátcích!

Diese Website nutzt Cookies, um bestmögliche Funktionalität bieten zu können. Unser Datenschutz
OK verstanden